זאת אולי נקודה קטנה

אך הטיפול בה מציל חיים!

לקביעת תור

מתי פונים?

כאשר הנקודה היא:

א-סימטרית

נקודת החן או השומה אינה סימטרית

בעלת כמה גוונים

בעלת 3 גוונים ומעלה או בעלת אודם מסביבה

גדולה

בעלת גודל של 3 מ"מ ומעלה

בעלת צורה משוננת

בעלת גבולות משוננים ולא סדירים

משתנה

שומה המשתנה בגודלה או מופיעה לראשונה

מהי שומה ומדוע צריך לאבחן אותה?

שומה, או נקודת חן, הינה ריבוי של תאים שמקורם בעור. בעור קיימים מס’ סוגים של תאים, אך כשמדברים על שומה, מתכוונים בדר”כ לנקודת חן המורכבת מתאים הנקראים מלנוציטים.

שומות בעור מופיעות בד”כ החל משנות החיים הראשונות ומתרבות בעשורים השני והשלישי לחיים. הסיבה להופעתן היא תורשתית, אך חשיפה לשמש מעלה משמעותית את מספר השומות המופיעות על גבי העור.

 לכ-7% מהאוכלוסייה בהירת העור יש שומות מרובות. ריבוי שומות הינו גורם הסיכון החשוב ביותר להתפתחות של סרטן העור מסוג מלנומה שהוא הקטלני ביותר.

אולם, סיכויי ההחלמה ממלנומה בשלב השטחי המוקדם עומדים על 100% וגילוי מוקדם יכול להיות ההבדל בין חיים ומוות.

במלנומה תכנית מעקב אישית למניעת סרטן העור

שלב ראשון
סריקת גוף מלאה באיכות גבוהה
בשלב הראשון, מבצעים צילום כל גופי, במטרה לאתר שינויים בשומות ונקודות קיימות ולצורך מעקב אחר הופעה של נגעי עור חדשים. בדיקת נקודות חן באמצעות צילום כל הגוף במרפאה נחשבת לבדיקה היעילה והאמינה ביותר, משום שיש שינויים שלא ניתן לראות בעין בלתי מזוינת או באמצעות זכוכית מגדלת.
1
שלב ראשון
שלב שני
בדיקת גוף ממוקדת של כל נקודות החן
בשלב השני, מבצעים דרמוסקופיה – שיטת אבחון מתקדמת שאינה פולשנית, המבוססת על מכשיר אופטי ייעודי הנקרא דרמוסקופ. באמצעות המכשיר ניתן להדגים מבנים תוך עוריים ולזהות תהליכים סרטניים, עוד בטרם היותם גלויים לעין בלתי מזוינת. שיטה זו מעלה משמעותית את דיוק הגילוי המוקדם של מלנומה, עד לשיעור של 90%, וזאת בהשוואה לדיוק בשיעור של 60-70% בלבד בבדיקה המבוצעת על ידי רופא עור ללא דרמוסקופ.
2
שלב שני
שלב שלישי
כעבור שנה – צילום מחדש והשוואה
לאחר שנה – חוזרים על הבדיקה במלואה ומבצעים השוואה של התצלומים על מנת לגלות שינויים, היכולים להצביע על הופעת מלנומה. במידה ומתגלים ממצאים חשודים, תינתן הפניה להמשך בירור וטיפול באמצעות ביופסיה.
3
שלב שלישי

מלנומה יוניט האבחון שלנו העתיד לכם

הרופאים והמומחים של מלנומה-יוניט”, הקליניקה המקצועית המתקדמת בישראל, ראו לנגד עיניהם את שתי המטרות העיקריות שלך לשמור על בריאותך – מניעה ו/או גילוי מוקדם – והעמידו לרשותך שלושה אמצעים יעילים ואיכותיים כדי לנצח: ידע מקצועי רחב, ציוד ייעודי הטוב מסוגו ורוח לחימה, לא פחות.

מהו מיפוי שומות דיגיטלי…

מיפוי שומות דיגיטלי מתבצע באמצעות מערכת ממוחשבת

“FotoFinder ATBM”

שפותחה בגרמניה ונמצאת בחזית מיפוי השומות על העור.

המכשור סורק וממפה את גופך בתוך כרבע-שעה, מציין שומות חשודות למעקב וזיהוי השינויים על פני העור. לאחר זיהוי השומות החשודות הן מצולמות במצלמה דרמוסקופית, ייעודית לנגעים בעור, ברזולוציה גבוהה מאוד לאיבחון מיקרוסקופי של השומות והתנהגותן.

הבדיקה הראשונה מהווה את הבסיס לבדיקות מעקב עתידיות-תקופתיות והשוואת הגודל של כל שומה חשודה, צורתה והטקסטורה שלה.

…מיפית? מה הלאה?

# לא אובחנה שומה ממאירה? זוהי בשורה משחררת והסתיים שלב חיוני במניעה! קביעת בדיקה תקופתית עוקבת על-פי המלצת רופאי “מלנומה-יוניט”, היא צעד ראוי להמשיך את מדיניות המניעה שלך.

# כן אובחנה שומה חשודה? יש לבדוק אותה במעבדה.

# השומה התבררה כממאירה? יש להתחיל להילחם בה עם טיפול מיידי, בדרך כלל כירורגי.

מניעה? גילוי מוקדם? מיפוי שומות דיגיטלי תחילה, ב”מלנומה-יוניט”!

 

קבעו תור עוד היום!

נא מלאו את הפרטים ונשוב אליכם בהקדם לקביעת התור!

POWERED BY CCP DIGITAL

צרו קשר באמצעות הטופס הבא

דילוג לתוכן