כירורגיה אונקולוגית

כירורגיה אונקולוגית

סרטן ‘מלנומה’ – סכנה גדולה וכך הסיכוי לנצח!

על קליניקה ייעודית, גילוי מוקדם, טיפול ומקצועיות

 

פתגם עממי קובע כי, “חכם אינו נכנס למקום שפיקח יצליח לצאת ממנו”. המאמר שלהלן מיועד לחכמות וחכמים… והמטרה? לנצח את המחלה הקטלנית כבר בשלב הראשון!!!

 

סרטן מסוג מלנומה חודרנית הוא סוג שכיח של סרטן התוקף את העור בעיקר בבעלי עור בהיר ורגיש. קרינת השמש ולעיתים היחשפות לקרינה אחרת או חומר רעיל, פוגעת בתפקוד התקין של תאי העור מסוג מלנוציטים, המעורבים בקביעת הגוון של העור, נמשיו ושומותיו. תאים אלה הם המחוללים את התפתחות המוטציה המסרטנת. 

 

בישראל, ארץ שבה יש קרינת שמש חזקה במשך שמונה-תשעה חודשים, אחד מכל חמישים, במיוחד מבוגרים מעל גיל 60, אך גם ילדים (!), יחלה במלנומה חודרנית, מחלה שכמו מקבילותיה הממאירות מאופיינת בארבעה שלבים. לאחד או לאחת מכל חמישים אנשים בישראל צפוי קרב חסר פשרות מול אויב קשוח ולא פעם מתוחכם.

 

 

התסמינים

“צמד התסמינים החיוניים ביותר בדרך לניצחון בנוק-אאוט על המלנומה הם… מודעות עצמית ועירנות.”, א.ש. בן 72, שניצח את המחלה לפני כעשור.

 

הצורה והגוון – בדיקה שגרתית ודקדקנית של עור הגוף, גם עם מישהו קרוב ואכפתי שיבדוק את עור הגב והצואר ואת עור הקרקפת, מיועדת לאתר נגע – כתם, שומה או נמש א-סימטרי שאינו בגוון אחיד. יותר מכך, מרגע שאותר הנגע יש לעקוב אחר האויב הפוטנציאלי באופן יומיומי, מאחר ונגעי המלנומה נוהגים לשנות את צורתם (מצלמת הטלפון הנייד היא כלי מצוין למלחמה…). זאת אף זאת, לעתים מתפתח נגע מלנומה סימטרי ובעל גוון אחיד… 

 

כאמור, כל התפתחות מסרטנת מאופיינת בארבעה שלבים. זיהוי מוקדם בשלב הראשון או השני מגדיל מאוד את הסיכויים ואת פוטנציאל הטיפול והסיכול של המלנומה להיעלם ולא להפוך לפולשנית עם שליחת גרורות. 

במילניום השלישי מקובלת הקביעה כי גילוי מוקדם בשלב הראשון מוליך להצלחה מירבית בהשמדת המלנומה (עד 100%), בעוד שהיערכות לקרב בשלבים השלישי והרביעי מנחיתים את סיכויי ההחלמה מאוד…

 

גורמי הסיכון

 

  • נגעים א-סימטריים, המשנים צורה, נפח וגוון
  • עור בהיר ורגיש, הנצרב בקלות בשמש
    • חשיפה ארוכת שנים לשמש
  • יותר מעשרים שומות ונקודות חן מוכרות על הגוף
  • צבע שיער טבעי בהיר או אדמוני (ג’ינג’י)
  • היסטוריה אישית או משפחתית של מלנומה
  • גילוי של נגעים סרטניים או טרום-סרטניים שאינם מלנומה
  • מערכת חיסון חלשה או דיכוי חיסוני בשל טיפולים רפואיים “אגרסיביים”.

 

מה עושים? לאן פונים? 

 

מילת המפתח לניצחון על המלנומה היא אחת – מניעה!!! במיוחד כשמדובר בבעלי עור בהיר ורגיש. בצירוף אישרור הגילוי המוקדם בביקור תקופתי ב“מלנומה יוניט” ניתן ליצור מערכת מגן איכותית. 

 

וכשיש ספק, אין ספק – “מלנומה יוניט”!

“מלנומה-יוניט” היא קליניקה רבת מוניטין, מקצועית ורב-תחומית המתמחה בכל תהליכי הגילוי, הבדיקות והטיפול, עם ליווי נאמן ונחוש של מי שהמלנומה אכן התגלתה על עורה או עורו ורוצה להותיר את הבעיה מאחור עם ניצחון ברור. 

המקצוענים של “מלנומה-יוניט” כתבו לא מעט סיפורים אותנטיים של ניצחון עם סוף טוב ואפילו טוב מאוד!

 

רופאי המחלקה

מומחה באונקולוגיה

מומחה באונקולוגיה, גידולים במערכת העיכול וגידולי ראש צוואר.

מומחה במלנומה וגידולי עור אחרים, מחלות שד, גידולי רקמות רכות( סרקומה) .

צרו קשר באמצעות הטופס הבא

דילוג לתוכן